PARAFIANIE i PARAFKI :) LUDZIEŃKI KOCHANE!

UWAGA! INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH!

Szczęść Boże! Drodzy Rodzice!
Rozumiemy jak trudne jest – w obecnej sytuacji epidemiologicznej – zaakceptowanie zmian związanych z planowaną i upragnioną I Komunią św. dla waszych dzieci. Musimy niestety wszyscy – bo przecież dotyczy to także nas, księży – dostosować się do wymagań zdrowotnych. Ale… mamy piękną i ciekawą propozycję, zastosowaną i sprawdzoną już w wielu parafiach w Polsce. Chcemy i my zaproponować ją w naszej Parafii.

Jest nią RODZINNA KOMUNIA ŚW.

W wybraną (przez Rodziców) niedzielę na mszy św. (godziny do wyboru) dziecko ubrane uroczyście przystępuje do Komunii św. jako pierwsze otoczone Rodzicami (i zaproszonymi gośćmi).

Rodzinna Komunia św. pozwala zaprosić nieco więcej gości i przeżyć to Wydarzenie naprawdę bardzo dostojnie i głęboko.

Również PRZYGOTOWANIE do Komunii św. odbędzie się w domu przez Rodziców.
Proponujemy 7 świetnych katechez w formie filmów Youtube dla Rodziców, które należy przekazać dziecku (oglądnąć razem najlepiej) lub w formie PDF (do czytania), które należny dokonać przed przyjęciem Komunii św. Znajdziecie je tu:
http://www.katecheza.lodz.pl/katechezy-parafialne-dla-rodzicow-komunia-swieta-2/

Oto niedziele i godziny mszy św. do wykorzystania:
Wszystkie niedziele miesiąca: maja, czerwca i lipca
Godziny mszy św. 10:00 11:30 13:00 18:00

Prosimy wybrać niedzielę i godzinę mszy św. i zapisać się drogą mailową na adres:
lesny5@wp.pl lub telefonicznie: 535555270

Przebieg uroczystości i sposób przygotowania dzieci omówimy osobiście.

Serdecznie zachęcam do przemyślenia i skorzystania z tej propozycji. Piszę to także, jako były proboszcz Parafii Załom, gdzie przez 3 lata w okresie majowym wiele Rodzin przeżyło ze swymi dziećmi Rodzinną Komunię św. Dzieci i Rodzice byli bardzo zadowoleni, pozostało wiele pięknych wspomnień i głębokich przeżyć. Bardzo zachęcam!

ks. Piotr Leśniak