Parafia św. Ottona jest niemała i wymagająca pod względem duszpasterskim. Duże osiedle w mieście. Jest nas tu 5:).  A oto co następuje:

• ks. kan. dr Janusz Giec – proboszcz, dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
  • ks. mgr lic. Kryspin Gasiulewicz, wikariusz, Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej Archidiecezji Szczecińsko- kamieńskiej i prefekt Szkół Katolickich
  • ks. mgr Marcin Gudełajski – wikariusz

• ks.  rezydent Adam Kwas – spowiednik

Rezydenci:

• ks. kan. prof. US dr hab. Grzegorz Wejman – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Teologicznego US, redaktor tygodnika Niedziela – Kościół nad Odrą
    i Bałtykiem

• ks. dr Krzysztof Zdziarski – pracownik naukowo-dydaktyczny w Pomorskim
    Uniwersytecie Medycznym – Wydział Nauk o Zdrowiu – Katedra Medycyny Społecznej
    i Zdrowia Publicznego

Poza diecezją:

• ks. dr Marcin Ferdynus – pracownik Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie (obecnie przebywa w Lublinie)
  • ks. kan. Jan Zapartek – były proboszcz, emeryt (obecnie przebywa w domu rodzinnym)

Wszystkich nas łączy powołanie do służby kapłańskiej. Każdy ma inne zadanie w parafii. Najczęściej spotykamy się przy ołtarzu, a potem w domu (tak nazywamy plebanię). Jesteśmy zgranym team’em. Nie mamy gospodyni. I jest nam z tym dobrze 😉 Sami gotujemy (dobrze!), sami sprzątamy (z tym już gorzej) i sami pierzemy (tzn. Pani Pralka to robi). A i jeszcze jedno. Śpiewamy. Dużo śpiewamy – przy różnych okazjach!
Generalnie jest dobrze!