ogłoszenia duszpasterskie – 1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019 r.

1. Zachęcamy do gorliwego przeżywania Adwentu – na Msze Roratnie zapraszamy dzieci, a także młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o 6:30.
  2. W poniedziałki i czwartki o 18:30 zapraszamy młodzież i dorosłych na katechezy neokatechumenalne.
  3. Można składać intencje na Mszę zbiorową za zmarłych, która będzie odprawiona w najbliższy wtorek o 18:00.
  4. Wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w środę na 18:00.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 w czwartek o 18:00.
  6. W piątek od 17:00 zapraszamy na adorację i zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych, a na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy o 17:25.
  8. Od piątku do niedzieli będą odbywać się u nas II Ottonowe Warsztaty Muzyki Liturgicznej – ich zwieńczeniem będzie muzyczne uwielbienie w niedzielę o 17:00 na sali gimnastycznej, na które gorąco zapraszamy.
  9. W nocy z piątku na sobotę w naszej parafii odbywać się będzie kolejne czuwanie młodzieżowe z Siostrami Uczennicami Krzyża. Zainteresowanych udziałem odsyłamy do ks. Wojciecha.
  10. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza Torby Miłosierdzia – można je pobrać z zakrystii. Wypełnione torby należy zwrócić do zakrystii, dary będą ofiarowane najbardziej potrzebującym.
  11. Od dziś można nabyć sianko wigilijne z Pola Pasterzy w Betlejem, które przywiózł ks. Krzysztof. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i ministrantów w góry.
  12. Parafialny zespół Caritas sprzedaje świece na stół wigilijny, kartki świąteczne i kalendarze adwentowe; można nabyć także opłatki.
  13. Fundacja Małych Stópek organizuje kolejny raz świąteczną akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, które wiszą na choinkach w przedsionku kościoła (tam znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym dziele.
  14. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Kościół nad Odrą i Bałtykiem”.