PIELGRZYMKA: Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina 9 – 18.08. 2019. – 3 wolne miejsca Spotkanie organizacyjne: 1 sierpnia godz. 18.30

PIELGRZYMKA: Chorwacja, Czarnogóra – 3 wolne miejsca

Bośnia i Hercegowina  9 – 18.08. 2019 -autkarem

Karlovec, Mostar, Mediugorie, Wodospady Kravica, Bar, Perast, Kotor, Neum, Dubrownik.                             

 

Spotkanie organizacyjne: 1.08.2019, godz. 18.30

Dzień 1. Piątek  9.08.2019                   SZCZECIN

16.00 – Msza św. – parafia św. Ottona, pakowanie walizek    17.00 – wyjazd ze Szczecina, przejazd  do Chorwacji

Dzień 2. Sobota 10.08.2019.              KARLOVAC -1 nocleg

Przyjazd  do Karlovac, przejazd do  hotelu Frankopan, odpoczynek, Msza św. kolacja, nocleg.

Dzień 3. Niedziela 11.08.2019.          MOSTAR – MEĐUGORIE  – 2-3 nocleg

Śniadanie, przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do pensjonatu Stipe

w Međugorie, Msza św. , obiadokolacja  i   nocleg.

Dzień 4. Poniedziałek 12.08.2019      MEĐUGORIE- WODOSPADY KRAVICA – plażowanie

Śniadanie,  wejście na Górę Objawień, Msza św., przejazd nad Wodospady Kravica – odpoczynek, możliwość kąpieli

Dzień 5. Wtorek 13.08.2019.               CZARNOGÓRA: BAR – 4-5-6 nocleg – plażowanie

Śniadanie, przejazd do miejscowości Bar w Czarnogórze, zakwaterowanie w hotelu Pharos: plażowanie i kąpiel, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6. Środa 14.08.2019                    BAR: PERAST – KOTOR – rejs statkiem

Perast to maleńkie miasteczko uklokowane u podnórza gór Kasona . Posiada długą i bogatą pomorską historię . Perast to miasto muzeum z licznymi barokowymi pałacykami, kamiennymi domami i kościółkami , które każdego oczaruje swoim urokiem. Po krótkim spacerze planowany jest rejs do wyspy Matki Bożej na Skale  gdzie znajduje się maleńki kościółek z cudownym obrazem Matki Bożej.. 

Kotor to jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża czarnogórskiego. Ulokowany w sercu Boki kotorskiej, u podnóża góry Lovcen. Miasto zostało wpisane w 1979 roku do rejestru światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mury obronne , które setki lat broniły miasto i jego mieszkańców, dzisiaj są nieodłącznym symbolem tego miejsca. Wąskie uliczki, liczne zabytki, restauracje , kawiarenki i sklepiki z pamiątkami nadają szczególny charakter temu miastu. Sama Boka Kotorska , do której przypada Kotor została uznana w 2000 roku jako jeden z 25 najpiękniejszych fiordów na świecie.

Dzień 7. Czwartek 15.08.2019             BAR: JEZIORO SZKODERSKIE –  fish piknik, plażowanie

Śniadanie, zwiedzanie starego Baru. Rejs statkiem. Naszą przygodę z jeziorem Szkoderskim rozpoczynamy od Virpazaru, maleńkiego, urokliwego miasteczka ulokowanego nad samym brzegiem jeziora. Około godziny 11.00 wypływamy na półdniowy rejs. Na łodzi czeka nas poczęstunek w postaci rakiji i „uštipków“- małych pączuszków, które są lokalną specjalnością. Po ponad godzinnym rejsie obejmującym panoramę wysepek z pozostałościami  twierdz z czasów tureckich, które służyły jako system obronny jeziora, zatrzymamy się na jednej z okolicznych plaż na kąpiel. Nasze krajobrazy wzbogacą różne gatunki ptaków: czapli, dzikich kaczek, pelikanów, czarnych kormoranów oraz pięknie kwitnące lotosy i pokrywające taflę wody liście orzecha wodnego. Po około półtoragodzinnym wypoczynku udajemy się na  na obiad w kierunku Virpazaru. Tu czekają na nas  specjalności w postaci słodkowodnych ryb i dodatków.Powrót do hotelu,czas wolny na dalsze plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. Piątek 16.08.2018                   BAR – DUBROWNIK –  NEUM – 7 nocleg

Śniadanie, wyjazd do Dubrownika. Zwiedzanie „Perły Adriatyku”, najpiękniejszego miasta Chorwacji (na Liście UNESCO): starówka otoczona najdłuższym systemem fortyfikacji w Europie, spacer deptakiem Stradum od Wielkiej Fontanny Onufrego po Wieżę Zegarową, kościół św. Błażeja i katedrę. Msza św.  Przejazd do hotelu Orka  w Neum na pożegnalną kąpiel w Adriatyku, kolację i nocleg.

Dzień 9. Sobota 17.08.2018                 NEUMVEPRIC    – 8 nocleg

Śniadanie i przejazd do VEPRIC – Chorwackiego Lourdes –miejsca licznych pielgrzymek  na Makarskiej Rivierze, Msza św.  Przejazd do pensjonatu ZAGI  w okolice Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10. Niedziela 18.08.2019           Marija   – SZCZECIN

Msza św.,  śniadanie,  wyjazd do Szczecina – przyjazd  w nocy 18/19.08.

 

 

Cena: 1790 i 150 euro

 

ŚWIADCZENIA:  – Noclegi  w hotelach ( pokoje 2-3 os. z łazienką)- wzmocnione śniadania, ciepłe obiadokolacje,  – przejazd komfortowym autokarem,- przewodnik z licencją, – wstępy wg programu,- opieka duchowa, –  ubezpieczenie).      Uwaga! Program może ulec niewielkim zmianom!

 

 

Zapisy:

w parafii, poprzez e-mail: pielgrzymka123@poczta.fm

lub telefonicznie: 601.757.947 – ks. Krzysztof

Należy podać:

1. Imię i nazwisko,

2. adres zamieszkania,

3. PESEL,

4. serię i nr dowodu osobistego,

5. tel. kontaktowy

Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu: 1000 zł, II wpłata: 790 (do 1.05 )                                                              na konto: Citi Handlowy 12 1030 0019 0109 8518 0586 1910                                                         Nazwa odbiorcy: Krzysztof Zdziarski, pl.Św. Ottona 1, 71-250 Szczecin

Tytuł przelewu: Chorwacja I, II rata, imię i nazwisko wpłacającego

Rezygnując z pielgrzymki , należy na swoje miejsce znaleźć inną osobę