PIELGRZYMKA: MEKSYK – KUBA 18 – 31 stycznia 2019

Zapisy do 30 września br. (wolnych miejsc: 15)

Miasto Meksyk, Guadalupe, Teotihuacan, Taxco Acapulco, Jaskinie Cachuamilpa, Hawana, Dolina Vinales – farma krokodyli, Trinidad – Santa Clara, Varadero

Spotkanie organizacyjne: 10 stycznia, godz. 20.00

Dzień 1: piątek – 18.01

Godz. 1.20 spotkanie przy kościele, przejazd na lotnisku Berlin-Tegel. Przelot do Meksyku. Odprawy meksykańskie, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2: sobota – 19.01

Śniadanie. Przejazd do katedry w mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur. Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery ( zależy od władz państwowych), Templo Mayor. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii. Po południu spacer w dzielnicy Xochimilco. Kolacja na łodziach. Powrót do hotelu.

Dzień 3: niedzieka – 20.01

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic. Zapoznanie z kompleksem bazylik. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu.

Dzień 4: poniedziałek – 21.01

Śniadanie. Przejazd do Taxco. Wizyta w sklepie ze srebrem. Zakwaterowanie w hotelu w Acapulco. Kolacja.

Dzień 5: wtorek – 22.01

Śniadanie. Rejs ze skokami Quebrada. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 6 środa – 23.01

Przejazd do Haciendy Vista Heromsa. Pożegnanie z Bazyliką. Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 7: czwartek – 24.01

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Meksyku, przelot do Hawany. Transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie, kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 8: piątek – 25.01

Śniadanie. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, cmentarz Kolumba, hotel Nacional, Plac Rewolucji. Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki – Plac Katedralny z Katedra. Bodeguita del Medio – obiad z degustacją mojito. Plac Broni, Kościół św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzanie „muzeum rumu” . Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9: sobota – 26.01

Śniadanie. Przejazd do Doliny Viñales, fabryka tytoniu, słynny Mural Prehistorii, rejs rzeką podziemna w Cueva del Indio. Obiad w czasie zwiedzania. Powrót do hotelu.

Dzień 10: niedziela – 27.01

Śniadanie. Wyjazd do wioski zamieszkałej przez Indian Tainos, wizyta na farmie krokodyli, Zatoka Świń z kąpielą w morzu. Obiad w lokalnej restauracji.

Dzień 11: poniedziałek – 28.01

Śniadanie. Wizyta w Trinidad – miasto wpisane na listę UNESCO, dolina Ingenios z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd do Santa Clara i pomnik uśmiechniętego Papieża. Przejazd do Varadero na plażowanie.

Dzień 12: wtorek – 29.01

Śniadanie, plażownanie

Dzień 13: środa – 30.01

Śniadnaie – przejazd na lotnisko w Hawanie- wylot

Dzień 14: czwartek – 31.01

Lądowanie w Berlinie Tegel o godz. 17.05

Cena pielgrzymki: 12.100 zł i 150 dolarów

zawiera:
• przejazd autokarem Szczecin-Berlin Tegel – Szczecin
• przeloty: Berlin – Meksyk z przesiadką w Paryżu, Meksyk – Hawana oraz Hawana – Berlin z przesiadką w Paryżu, wraz z bagażem podręcznym (55x35x25 cm, 10 kg) i bagażem rejestrowym 23 kg,
• przejazdy w Meksyku i na Kubie klimatyzowanym autobusem,
• noclegi w hotelach ***/****,
• pokoje 2-osobowe z łazienkami,
• hotele w Acapulco i Varadero w opcji All Inclusive,
• śniadania oraz obiady i kolacje wg programu,
• opiekę duchową i Msze św.,
• opiekę pilota, • wizę wjazdową na Kubę,
• ubezpieczenia Standard Świat w Signal Iduna(KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł),
• godzinny rejs w Xochimilco z piosenkami los mariachis.

Cena nie zawiera:
• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (3 500 zł),
• dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy oraz od następstw chorób przewlekłych,

Uwaga! Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy         do dnia powrotu

Zapisy:
w parafii, poprzez e-mail: pielgrzymka123@poczta.fm lub telefonicznie: 601.757.947 – ks. Krzysztof

Należy podać:
Imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, nr i datę ważności paszportu, tel. kontaktowy

Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu: 4000 zł,

II wpłata: 4100 zł. (do 18.10 ), III wpłata: 4000 zł. (do 18.11)

na konto: Citi Handlowy 12 1030 0019 0109 8518 0586 1910

Nazwa odbiorcy: Krzysztof Zdziarski, pl.Św. Ottona 1, 71-250 Szczecin